Sportowcy trenują z EMS!
Sportowcy trenują z EMS!
Sierpień 1, 2017
Pokaż wszystkie

Elektrostymulacja- wszystko co powinieneś wiedzieć

Dużo się o niej mówi, każdy coś o niej wie, ale czy oby na pewno wiemy wszystko co wiedzieć powinniśmy?

Elektrostymulacja mięśni to wysyłanie impulsów elektrycznych, prądu stałego i zmiennego wprost do naszego ciała, do naszych mięśni. Cały ten zabieg ma zmusić nasze mięśnie do wykonywania pracy w postaci skurczów. Na wzór pracy, którą normalne wykonują gdy ćwiczymy na siłowni i wykonujemy różne ćwiczenia. W przypadku treningu EMS to urządzenie wysyła sygnały naszym mięśniom a nie mózg. Właśnie na tym polega ta różnica. Jest ona dość ważna ponieważ dzięki temu podczas treningu EMS wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń jest niepotrzebne.

Zalety nowoczesnego treningu EMS

Tego typu odmiana treningu posiada wiele zalet, dzięki którym coraz więcej osób wybiera tę formę niż tradycyjny trening na siłowni.

Pierwsza i bardzo ważna zaleta elektrostymulacji to brak konieczności wykonywania ćwiczeń. Wynika z tego kilka pozytywnych aspektów. Nie męczymy się, nie musimy uczęszczać na trening tylko wtedy kiedy mamy siłę, oraz dodatkowo nie powoduje kontuzji. Jeśli nie podnosimy ciężarów, nie przebiegamy setek kilometrów, prawdopodobieństwo kontuzji spada. Jeśli skurcze mięśni wywoływane są przez maszynę , a nasze ciało nie wykonuje większych ruchów to nie musimy obawiać się żadnych obciążeń więzadeł stawowych. Jest to bardzo bezpieczna forma treningu.

Efekty po sesjach pojawiają się dość szybko. Jedna sesja trwa do 30min. W ciągu tygodnia możemy wykonywać kilka takich sesji bez większej obawy. Pierwsze widoczne wyniki są zauważalne już po kilku sesjach. Żaden trening nie działa tak szybko. Już po kilku treningach odczujemy wzmocnienie i dotlenienie organizmu. Polepszy się nasze samopoczucie. Nasz metabolizm zdecydowanie przyspieszy, a plecy staną się silniejsze. Po za pozytywnymi skutkami zdrowotnymi, po treningach EMS z łatwością dostrzeżemy poprawę kondycji naszej skóry. W wyniku dotlenienie i większej produkcji kolagenu stanie się po prostu piękniejsza. Z łatwością również zredukujemy tkankę tłuszczową, oraz wygramy walkę z cellulitem. W efekcie zyskamy piękną i poprawną sylwetkę wraz z mięśniami, na które musielibyśmy ciężko pracować przez wiele godzin na siłowni.

Przebieg sesji elektrostymulacji mięśni

Trening EMS to 30 minutowa sesja pod okiem trenera, który znając możliwości naszego organizmu i kondycje naszego ciała, odpowiednio dobiera moc i powtarzalność impulsów elektrycznych, które zostają wysłane do naszych mięśni. Aby wykonanie treningu było możliwe, osoba ćwicząca zakłada specjalną kamizelkę wraz z pasem i opaskami na kończyny dolne i górne. Z tego typu treningu może skorzystać praktycznie każdy. Dawniej z tej metody korzystali jedynie sportowcy oraz osoby starające się wrócić do sprawności po różnych urazach. Obecnie jedynie poważne kłopoty zdrowotne zw. z układem nerwowym mogą być dla nas przeszkodą.

Osoby, które nie mogą znaleźć czasu w ciągu dnia, na wyczerpujące treningi na siłowni, często korzystają z tej metody z uwagi na oszczędność czasu i ogromną skuteczność.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok